Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi jellemző a társalgási...

Mi jellemző a társalgási szövegekből kiemelt mondatok szerkezetére és szókincsére?

Figyelt kérdés

Te, a bringa milyen, az, amit kaptál?  Én nem tudom, nem beszélgettünk soha annyit, hogy ezt… és én sokszor irigylem azokat az embereket, de én… én majdnemhogy, szóval én nagyon nehezen tudom megérteni…  //Na, szóval van egy barátom, aki lenn volt ilyen biciklitúrán az Őrségben…  Egyébként rendes hapsi, hát el nem tudom róla képzelni, hogy kirúgjon, vagy valami…De most, tudod, feljöttek Pestre, és akkor hoztak egy ilyen izét,

hogy eddig meg eddig azt csináljuk meg, szóval, hogy…

 És? Amúgy hogy vagytok? Mizújs?

 Szóval, hogy is mondjam, neki köszönhetem…

 De, érted, beszélni úgy még elmegy.

 És akkor végén, amikor ez már megtörtént, másfél óra múlva,

akkor hogy nem kell még meleg víz, mert kiderült, hogy még

van…



#házi feladat #nyelvtan #társalgási szövegek #stílus rétegek #magánéleti szövegek stílus
2017. máj. 31. 18:17
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!