Ennek a 8. os matematika feladatnak mi a megoldása HELP?

Figyelt kérdés

figyi valaki segítsen légyszi :(

egy építkezést vékony lemezből készült, az épülő fallal párhuzamos kerítés takar el. A kerítésen van egy kis lyuk. Az utcán, a kerítéstől 3 m távolságra állva(a kerítésre merőlegesen)Átnéztünk a lyukon. Így éppen a fal egyik szélét látjuk. Ha a kerítéssel párhuzamosan 3 méterrel továbbmenve is átnézünk a lyukon, akkor a fal másik széle látszik. Mekkora távolságra álltunk a faltól, ha a fal hosszúsága 12 m??

segítsetek..........Sad


2010. máj. 17. 19:32
 1/7 Réti bubuzér ***** válasza:
B3 ennek semmi értelme. Oda van írva, hogy 3 méterre állunk a faltól.
2010. máj. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Milyen B3?
2010. máj. 17. 19:48
 3/7 anonim válasza:

Ennek így tnyleg nincs értelme.

Szerintem vagy a fal és a kerítés távolsága a kérdés, vagy az van megadva és nem az, hogy mennyire állunk a faltól.


Ha kerítés és a fal között van 3 méter, akkor 1 méterre állunk a faltól.

Ha pedig 3 méterre vagyunk a faltól és a kerítés-fal távolság a kérdés, akkor 12 méterre van a kerítés és a fal.


De most csak tippelgetek, mert ennek így szerintem sincs értelme.

2010. máj. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Réti bubuzér ***** válasza:
B3 = B+ = bammeg
2010. máj. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Van értelme a feladatnak. Hasonló háromszögeket kapunk a falon innen és túl, ezek szerint a mi oldalunkon egy 3m-es egyenlő szárakkal megáldott, a másik oldalon egy 12m-es egyenlő szárakkal megáldott derékszögű háromszögünk van. Ez alapján a faltól 3+12=15 m messze állunk.
2010. máj. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Második vagyok.


No igen szövegértelmezésből most erősen megbuktam. Pedig még le is írtam, hogy a kerítés-fal távolság 12 m, ha 3 m-re állunk a kerítéstől.


Szóval 20:25-ösnél a pont!

2010. máj. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az első álláspontunk 15 m-re volt a faltól. Másodjára a fal képzeletbeli meghosszabbításától ismát 15 m. re állunk
2010. máj. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!