Határozza meg az f függvény grafikonjához tartozó érintőegyenes egyenletét a görbe x (0) abszcisszájú pontjában?


f(x) = x^2 + 3

x(0) = 4


Levezetéssel.



2017. jún. 5. 09:55
 1/3 anonim ***** válasza:

A megoldás itt található:

[link]

(utolsó kép - END billentyű)

2017. jún. 5. 10:27
 2/3 anonim ***** válasza:

Gondolom szabad deriválni;


f'(x)=2x, tehát f'(4)=2*4=8, ez lesz a keresett egyenes meredeksége, vagyis az egyenest 8x+c alakban keressük; f(4)=4^2+3=19, tehát az egyenes egyenletének x=4 esetén 19-nek kell lennie, tehát:


8*4+c=19, erre c=-13 adódik, tehát az érintő egyenlete: y=8x-13.

2017. jún. 5. 10:28
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. jún. 5. 11:00