Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Magyarból lesz érettségim és...

Staypro kérdése:

Magyarból lesz érettségim és versszakokról kell fogalmazást irnunk, de nekem ez nem nagyon megy, valaki nem segitene valami vázlattal esetleg?

Figyelt kérdés

Kérdések:

"Legkülönb ember aaki bátor s csak egy különb van aki: bátrabb"(Ady)

"Csüggedtem volna lankadt képzelettel, de folyton- gyors kerékként forgatott vágyat és célt bennem a Szeretet, mely mozgat napot és csillagot" (Dante)


"Emberi törvény kibirni mindent s menni mindig tovább, még akkor is ha nem élnek már benned remények és csodák"(Hemingway)


"Aki fel akar törni az égbe annak hinnie kell a saját csillagában"(Jókai)


A felvilágosodás irodalma és Csokonai


Arany balladái



2017. jún. 8. 13:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia !

Az írásbeli érettségik már lementek, Te most a szóbelire készülsz, mert az még hátra van ?


A versidézetet, illetve a prózai idézeteket kell értelmezni, arról kellene fogalmazást írnod ?


Találsz a Google keresőben kidolgozott érettségi tételeket:

Arany János nagykőrösi balladái például megvan, az biztos:

itt a leghíresebbek, Ágnes asszony, Szondi két apródja, Walesi bárdok


Idén a felvilágosodás és Csokonai nem tétel, úgy tudom, de korában lehet, hogy volt, keresd ezt is úgy:

kidolgozott érettségi tételek, felvilágosodás, Csokonai költészete


"Nálunk" idén Jókai sem tétel


Hemingway, Dante sem, de lehet róluk találni anyagot, keresd !


Csak az érdekesség kedvéért Agatha Christie regénye, a Tíz kicsi néger / filmen:indián/ tétel !

2017. jún. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!