Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » S. O. S felpontozlak! Valaki...

S. O. S felpontozlak! Valaki segítene nekem ezekben a matek feladatokban?

Figyelt kérdés

Hétfőn egész éves dolgozatot írunk és eléggé nagy bajban vagyok a matekkal. Ezen a dolgozaton múlik az évvegi jegyem! Valaki eltudná nekem magyarázni érthetően hogy mit hogy kell csinálni a feladatoknál? (Vagy videót linkelni)

[link]

(A négyes feladatnál azok sima egyenletek? Vagy mit jelent az hogy oldd meg a racionális számok halmazán?)

Köszönöm szépen a választ előre is annak aki segít nekem!



2017. jún. 10. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
67%

A racionális számok azok a számok, amik felírhatóak két pozitív egész szám hányadosaként. Ha van alaphalmazra kikötés az egyenleteknél, akkor először megoldod az egyenletet úgy mintha nem lenne semmilyen kikötés, majd ellenőrzöd a kapott eredményt/eredményeket, hogy megfelelnek e a kikötésnek. Jelen esetben ez azt jelenti, hogy racionális számok e. Ha például a megoldás gyök alatt egy nem négyzetszám (pl gyök kettő), akkor az nem lesz jó megoldás, mert nem racionális.

A többi feladatban is szívesen segítek, ha leírod hogy mit nem értesz, de feleslegesen nem magyaráznék olyan dolgokat amiket tudsz:D

2017. jún. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A 8.) kérdéshez a megoldás:

[link]

2017. jún. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2017. jún. 11. 11:32
 4/4 furacsé válasza:
#1 akkor szerinted például a -2/5 nem racionális szám? Racionális szám: felírható 2 egész szám hányadosaként. "Ha például a négyzetgyök alatt nem négyzetszám áll (...), akkor nem megoldás, mert nem racionális" a gyök 4/9 sem racionális szám, ugye? hiszen a 4/9 nem négyzetszám... akkor inkább ne kommentelj
2018. máj. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!