Hogyan változik a konnektorban a 220 V-os váltakozó feszültségű hálózatban a feszültség értéke? Mekkora a periódusidő (f=50 Hz)?


2017. jún. 10. 21:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Hogy hogy hogyan? Minek hatására?
2017. jún. 10. 21:59
 2/7 A kérdező kommentje:

Sajnos több információt nem tudok erről. Ennyi a kérdés, és nem tudom hová tenni én sem.


Lehet ez ilyen beugrató kérdés, nem?

Tehát a feszültség, az marad 220 volt, a periódus idő, pedig 50 1/s? Nem tudom.

2017. jún. 10. 22:19
 3/7 tatyesz ***** válasza:
szinusz függvény szerint
2017. jún. 11. 10:31
 4/7 Minekvan ***** válasza:

A 220 V, újabban 230 V a fázisfeszültség effektív értéke. A csúcsfeszültség Umax= Gyök2*230=325,3 V

Ahogy írta az előző, egy szinusz jelalakot követve agy periódus idő alatt, ami T=1/f =1/50=0,02s változik a pillanatnyi értéke u=Umax*sin(2*pi*f*t).Amennyiben a terhelés hatásos impedancia, akkor az áram és feszültség azonos fázisban van, akkor a maximális effektív teljesítményt nyújtja.

2017. jún. 11. 18:32
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket!


Erre esetleg tudtok válaszolni?

Adja meg az f felületű, I árammal átjárt vezetőhurok mágneses momentumának nagyságát!

Én egy ilyet tudok

mű=I*(R^2)*pi

vagy az R^2 az nem jelölheti itt a felületet?

2017. jún. 12. 11:13
 6/7 Minekvan ***** válasza:
A körhurok felülete F=pi*r^2, így a mágneses momentum M= I*F, ha tekercsről van szó, akkor M=n*I*F, n= menetszám.
2017. jún. 12. 15:14
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor közel jártam! (:
2017. jún. 12. 16:04