Ha havi 30%-ot nő valami akkor évente hány %-ot? S hogy alakul havi 50% növekedésnél?

2017. jún. 11. 20:32
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Kamatos kamat, előkapod a négyjegyűt sorozatok végén ott a képlet és kiszámolod.
2017. jún. 11. 22:18
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1 * 1,3¹² = 23,2980851225

((23,2980851225 – 1) / 1) * 100 = 2229,80851225%-kal nőtt.


1 * 1,5¹² = 129,746337891

((129,746337891 – 1) / 1) * 100 = 12874,6337891%-kal nőtt.

2017. jún. 19. 13:08
 3/6 A kérdező kommentje:
hogy lehet hogy a második kevesebb?
2017. jún. 19. 14:59
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy nem látod, hol a tizedesvessző. ;-)
2017. jún. 19. 17:48
 5/6 A kérdező kommentje:
párdon
2017. jún. 19. 17:55
 6/6 anonim ***** válasza:
:)
2017. jún. 19. 17:56