2017. jún. 13. 22:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Nem maradt ki egy műveleti jel? Ha nem, akkor 30.
2017. jún. 13. 23:03
 2/18 anonim ***** válasza:
54%
Ti aztán keményen nyomjátok a mateket.
2017. jún. 14. 05:28
 3/18 anonim ***** válasza:
41%
Mik a lehetőségek?
2017. jún. 14. 15:31
 4/18 A kérdező kommentje:
Akárhogy számolom 60 jön ki.
2017. jún. 14. 17:09
 5/18 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező, írd már le hogy ebből hogy lesz 60...
2017. jún. 14. 17:12
 6/18 anonim ***** válasza:
79%
Én nem értem mit pörögtök, itt egy hülye, rendesen le se tudja írni a kérdését, s itt könyörögtök neki hogy segíthessetek, az ilyen b*rmokat elkell küldeni a francba... Ne legyetek már ilyen csicskák.
2017. jún. 14. 18:19
 7/18 A kérdező kommentje:
2*3*2*5 = 60. De ha úgy számolom, hogy 2*3+2*5 akkor sem jön ki 30 vagy nem értem.
2017. jún. 14. 20:46
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
De miért szorzod meg kétszer a 2-vel? Egyszer van csak ott... De ha úgy tetszik, elvégzed a műveletet a zárójelben (15), majd azt megszorzod 2-vel.
2017. jún. 14. 23:21
 9/18 Palotás Imre ***** válasza:
100%
Vagy egyszerűen elhagyod a zárójelet, mert itt felesleges. Az csak eltérő hierarchiájú műveletek esetén kell. Például ha 2*(3+5) lenne a feladt.
2017. jún. 15. 15:46
 10/18 anonim válasza:
29%
Előbb a zárójelet kell megoldani (3*5=15) utána kell a többit (2*15=30).
2017. jún. 15. 16:22
1 2