2lg (2x+1) =lg (x+11), nekem kijött egy másodfokú egyenlet és x1=5per4, x2=2, jól jött ki, jól csináltam?


2017. jún. 14. 18:22
 1/5 bollocks ***** válasza:
x2 nem jó, nem tudom, az honnan jött ki.
2017. jún. 14. 19:00
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát azt én sem, egy megoldása van neki, az 5/4.
2017. jún. 14. 19:18
 3/5 A kérdező kommentje:
Levezeted légyszíves,hogy lássam miért egy megoldás van, mit rontottam el?
2017. jún. 14. 20:53
 4/5 A kérdező kommentje:

Én így számoltam:lg(2x+1)a négyzeten=lg(x+11)

(2x+1)a négyzeten =x+11

(2x+1)a négyzeten=(2x)a négyzeten+2*2x*2+1a négyzeten=4x négyzet +4x+1

4x négyzet+4x+1=x+11

Rendeztem és kijött az, hogy 4xnegyzet+3x-10=0 így jött ki az x1 x2

2017. jún. 14. 21:01
 5/5 anonim ***** válasza:

Megoldás szerint nekem is kijön a -2 is, de visszahelyettesítés után látható, hogy az nem valós eredmény.

lg(-2*2+1)=lg(-3) Mivel 10-es alapú logaritmus, ezért ennek az eredménye azt mondja meg, hogy a 10-et hányadikra kell emelni ahhoz, hogy -3 legyen belőle. Namármost ilyen nincs, mindegy hányadikra emeljük, sosem lesz -3. Emiatt nem lehet az x=-2 megoldása a feladatnak.

2017. jún. 14. 21:31