Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi az építő jellegű kritika 7...

Mi az építő jellegű kritika 7 szabálya?

Figyelt kérdés

#egyetem #emberi erőforrás #vizsga kérdés
2017. jún. 17. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Na erre én is kiváncsi lennék.
2017. jún. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia !

Röviden, a dicséret az építő jellegű kritika.

Alapjában véve a kritika szó azt jelenti, hogy valamiről véleményt mondunk.

A vélemények különbözőek lehetnek, van akinek jó véleménye van valamiről, van akinek rossz.

Azaz, az egyik embernek tetszik az adott dolog, viselkedés, könyv, film, festmény, épület, táj, bármi, a másiknak nem.

Az építő jellegű kritika azt jelenti, hogy nekem jó a véleményem a szóban forgó dologról, nekem tetszik, tehát megdicsérem, amit látok, hallok, olvasok, ha emberi tevékenységről van szó, bátorítom az illetőt, hogy továbbra is így viselkedjen, ilyesmivel foglalkozzon, mert hasznos, érdekes, jót tesz vele másoknak.

2017. jún. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Arp Du ***** válasza:
Hogy óvatos, de mégis határozott véleményben mondjuk el azt a negatív véleményt, amit gondolunk. Az építő kritika elhagyhatatlan eleme a dicséret.
2017. jún. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Arp Du ***** válasza:

Google.hu: Építő jellegű kritika szabályai

ezt találtam

-a negatívum mellett pozitívumot is mondj (pl. a negatívum előtt, és után is mondj egy pozitívumot)

-ne személyeskedj, "pocsék szakács vagy" helyett, a saját érzésedet mondd "nekem nem ízlett a hús"


építő és nem romboló, azt keresi mit lehetne építeni, javítani

2017. jún. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy vizsga tétel de se könyvben se sehol nem esik szó rola
2017. jún. 20. 22:58
 6/6 Arp Du ***** válasza:

kritika a munkában

[link]


kritika a párkapcsolatban

[link]

2017. jún. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!