Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki ért a jelentéstanhoz?...

Meszieszti kérdése:

Valaki ért a jelentéstanhoz? Mert a holnap vizsgáznék belőle és néhány gyakorlati kérdés nem teljesen világos. (:

Figyelt kérdés

1.Mi a poén a második mondatban? mi ennek a szemantikai magyarázata?

Hogyan kezdődött a háború a pirézek és a svatlikok között? Úgy, hogy a svatlikok védekeztek.

2. Miért teszi a két tagmondat együtt kétértelművé a mondatot, úgy hogy az egyik értelmezés sem teljesen kielégítő?

A szőnyegárus túl sokat kért, Anna rövid úton visszautasította.

3. Hogyan lehet tagadni az alábbi mondatot? Melyik az a jelentéselem (mondatösszetevő), melyet ekképpen nem tagadhatunk? Miért? Hogyan lehet tagadni azt? Tagadható-e mind a kettő egyszerre?

Ezek a képek valószínűleg sokat érnek.

4. Miért nem helyes a második mondat, miközben az első igen?

Elemér nem lőtt vaddisznót, mert itt nincsenek is vaddisznók. *Nem Elemér lőtt vaddisznót, mert itt nincsenek is vaddisznók.



2017. jún. 18. 11:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Laikus vagyok,erről még nem hallottam,de megpróbálom.

A másodiknál például lehet az, tehát

2. , hogy lehet, hogy Annától mint nőtől kért volna túl sokat a szőnyegárus; meg amúgy lehet, hogy Anna nem is akart szőnyeget venni.

3. Ezek a képek valószínűleg nem érnek sokat. Szerintem a valószínűleget nem tagadhatjuk. Mert az nem konkrét kijelentés, hanem mégcsak feltételezés. Többit nemtom

4. Azért nem, mert akkor azt mondaná, hogy másvalaki lőtt. De ha pedig ott nincsenek vaddisznók, akkor nem lőhetett más se nem.

1.Így akkor nem is lehetett volna , tehát n em volt háború. Védekezéssel kezdeni nem lehet, hát védekezéssel hogy provokálnál már ki csatát? Na , ozt hát én erre csak ezt tudnám írni, és ez a poén is, hát hogy akkor végülis el sem kezdődhetett.

2018. jún. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!