Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy hegy északi lejtője 3km...

Egy hegy északi lejtője 3km hosszú és 45fokos szöget zár be az alapsíkkal. A déli lejtő hossza 5 km. Milyen magas a hegy és milyen meredek a déli lejtő?

Figyelt kérdés

2017. jún. 18. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Első a rajz. Ha ez megvan, akkor nézd meg az Északi oldalt. A lejtő és a hegy magassága egy háromszöget alkot a talajjal (ugyanígy a déli oldalon is). Ennek a háromszögnek ismert minden szöge és egy oldala. Erre szépen fel lehet írni egy szögfüggvényt, amivel meghatározható a hegy magassága. Egyik kérdés már ezzel ki is van pipálva. Ha ez megvan, akkor a déli oldali háromszögnek már ismert lesz két oldala és egy szöge (a derékszög). Erre szintén felírható egy szögfüggvényes egyenlet, amivel kiszámolható a talaj és a lejtő által közrefogott szög.

Egyedül meddig jutottál? Ennyi adalékinfó szerintem elég, de ha nem akkor így már biztosan: [link]

2017. jún. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2, 121 km és 25,415°
2017. jún. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nem értem. Felrajzoltam egy háromszöget (derékszögűt kell?! :O ) utána szinusszal ki tudok számolni valamit, de nem jön ki 121.
2017. jún. 18. 14:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Az nem 121, hanem 2,121 csak gondolom véletlenül becsúszott oda egy szóköz.

Miértne derékszögűt kellene? Ha a feladat nem mondja, hogy mást kell, akkor érdemes azt, derékszögűben a legegyszerűbb számolni. Valahogy így néz ki a felállás (a Paint-es rajzért elnézést): [link]

2017. jún. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!