Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Örkény István Tóték: Milyen...

Örkény István Tóték: Milyen groteszk elemek vannak?

Figyelt kérdés
az egyik hamis tűzoltó zenekar és szoba kifestése hogy ne aludjanak el, de van valami WC-s jelent is ezt valaki eltudná mondani nekem pontosan mi a wc-s jelenet?
2010. máj. 19. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Elolvastad? ...
2010. máj. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nincs tűzoltózenekar, nem festik ki a szobát. Nem tudom, hogy mit olvastál, de nem ezt. És mellesleg, ha netán arra vetemednél, hogy elolvasod, figyelj, hogy a drámát, vagy a kisregényt kérik.
2010. máj. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Olvasd el a kisregényt/drámát, majd nézd meg a belőle készült filmet [Isten hozta Őrnagy úr! a címe].

:)

2010. máj. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az egész mű groteszk. Olvasd el, kb. 30 oldal. nem sok...

Pl. amikor dobozolnak az őrnaggyal csak azért, hogy a fiúk jobb pozícióban szolgáljon a fronton, stb.

2010. máj. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
a filmben volt ez a jelenet suliban levitették azt feladták tételnek csak már elfelejtettem :(
2010. máj. 19. 15:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor talán olvasd el... Abba a cirka 30 oldalba nem fgosz belehalni.
2010. máj. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is olvasd el, én láttam a filmet, olvastam a könyvet is és sok a különbség. De azért, hogy segítsek: groteszk az őrült postás, az, hogy Tót Lajos bezárkózik a budiba az őrnagy elől, meg a végkifejlet is, hogy Tót 4-felé vágja az őrnagyot a margóvágóval. De ezeken kívül persze rengeteg van még.
2010. máj. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia!:D csak nem az NNA-ba jársz? pont ezt a leckét kaptam én is hétfőre..
2012. máj. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!