Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Esetleg valaki jártas elektrot...

Crudy kérdése:

Esetleg valaki jártas elektrotechnika alapjaiból?

Figyelt kérdés

A négyes illetve az ötös feladatotnem tudom megcsinálni. Nem nehezek de sajnos az elektronika és én nem vagyunk jó viszonyban. [link]


Köszönöm annak aki segít.



#elektro #impedancia #holnap vizsgázom.
2017. jún. 21. 16:40
 1/2 anonim ***** válasza:

A 4. ennek az alapján oldható meg:

[link]

Ami az ötöst illeti, a 3 fázisú dolgok rutinból ismeretnek hiányában az egyik földhözragadt módszer a következő: csillagban szimmetrikus esetben lehet egy fázis teljesítményét számolni, és azt megszorozni hárommal. De ehhez a háromszögbe kapcsolt 3 ellenállást át kell alakítani csillagkapcsolásúvá (google: delta-csillag átalakítás). Mivel az impedancia meddő része nulla, nyugodtan írhattam ellenállást (és egyúttal be lehet írni, hogy a meddő teljesítmény nulla - ebből meg az következik, hogy a látszólagos egyenlő a wattossal).

2017. jún. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Danke sehr
2017. jún. 22. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!