Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell szabadkézzel...

Hogyan kell szabadkézzel vaktérképet rajzolni?

Figyelt kérdés
Az a feladat hogy szabad kézzel kell vaktérképet rajzolni európáról, de úgy hogy nem zsírpapírozhatom le. Hogyan lehet az országhatárokat és folyókat precízen berajzolni így? Az a baj hogy a legkisebb hibára is egyest ad a tanár :\

2017. jún. 26. 17:33
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja az lemaradt hogy már harmadszor próbálkozom, de sosem sikerül. :\ Egyszer az volt a baja hogy az országok mérete aránytalan volt, aztán hogy hiányzott valami jellemző kitüremkedés az egyik határnál.
2017. jún. 26. 17:34
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia, van valami ilyen módszer is, hogy zsírpapírt v pauszpapírt teszel rá, és utána azt rárakod amikor átmásoltad a vonalakat; na azután rárakod egy üres papírra, és rákarcolod. Valaki egyszer mondta, hogy emlékkönyvekbe így szokott rajzolni. Körzővel vagy tűvel kell rákarcolni; amúgy én ezt még nem próbáltam, lehetséges, hogy a zsírpapír túl vékony lenne hozzá; szerintem próbáld meg így.
2017. jún. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*Szal: Átlátszó papírra rámásolod, aztán a kész,másolt átlátszópapírt ráteszed arra a lapra, amire csinálni akarod a térképet; és az átlátszó papíron keresztül átkarcolod körzővel a másik lapra, amelyikre kell a térképnek kerülni, és utána azokat a vonalakat rajzolod át; Csak azé' leírtam mégegyszer, mert nem voltam elég precíz:D Remélem, így jó lesz neki; esetleg megkérhetsz valakit , akit ismersz és szokott ilyeneket csinálni, vagy neki jól sikerült
2017. jún. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De nem érted? Az a feladat hogy fejből le kell rajzolnom európát, nem zsírpapírral másolni. Tehát hogy van az a bakancs meg hasonló jellegzetességek azokat tudni kell és így fejből megrajzolni. De egyszerűen sehogy sem sikerül normálisan. Vagy kihagyok valamit vagy nem lesz arányos a rajz. :\
2017. jún. 26. 20:22
 5/5 anonim ***** válasza:
55%
Régi kérdés, de azért ezt hozzá tenném: gondolom nem fejből kell(ett) lerajzolni, hanem pl. egy térkép alapján...
2018. márc. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!