Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Törtes matek feladatban kéne...

Törtes matek feladatban kéne segítség!?

Figyelt kérdés

Nagyon régen csináltam már ilyen feladatokat és azt se tudom hogy álljak neki nagyon megköszönöm ha valaki veszi a fáradtságot és segít:)


1.

8-2

16-(4x ____ ) :1/2

3-6



2.


12/25 -2

___________ :19/20

3/2-1/4


Lehet hogy egy kicsit hülyépm írtam le de remélem érthető.

x alatt szorzást értek

___ törvonalat jelez



2017. aug. 1. 11:30
 1/5 A kérdező kommentje:
bocsánat az 1 feladatnál 8-2 és a 3-6 elcsúszott az a törtvonal felett/alatt lenne
2017. aug. 1. 11:32
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, nem érthető. Talán ha leírnád egy papírra, ahogy van a példa, és a fényképét tennéd fel
2017. aug. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Teljességgel érthetetlen mind a kettő. Most akkor ezek emeletes törtek akarnak lenni? Vagy írd le egysorosan az egyenletet vagy csinálj egy képet a feladatról.
2017. aug. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyébként ez hányadikos feladat? Mert mintha hiányozna az ismeretlen az egyenletekből... Anélkül csak annyi lenne, hogy közös nevezőre hozol és kiszámolod a végeredményt.
2017. aug. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mar sikerult megoldanom koszonom igen ez egy emeletes tort akart lenni !
2017. aug. 2. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!