Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tömegmegmaradas törvénye?...

Tömegmegmaradas törvénye? Hogyan kell megcsinálni ezt:N2+o2? Nem értem.

Figyelt kérdés
2010. máj. 23. 20:25
 1/2 anonim ***** válasza:

A tömegmegmaradás törvénye kimondja, hogy kiinduló anyagok (reagensek) tömegének az összege egyenlő kell legyen a a reakció termékek összegével.

Na már most, ez egy törvény, de ezenkívül még van az atommegmaradás törvénye, mely azt mondja, hogy amennyi a reagensek atomjainak a száma, annyi kell legyen a reakció termékeknek is a száma. Jelen esetben a reakció így néz ki: N2+ 2 O2= 2 NO2

Két O és N ment be. Azért kellett odarakni az N és O mellé a kettősöket, mert mindkettő gáz, és mondjam úgy, hogy van egy ilyen szabály, hoyg a gázok mellé egy kettőst kell rakni, de csak akkor, mikor egyedül vannak!

Szóval van két N-ed és két O-d a kettős indezek miatt. Viszont a reakció terméked így néz ki: NO2. Ahogy látod, itt bár továbbra is két Oxigén van, de csak egy nitrogén. Ezért raktam én a reakció termék elé egy kettest. Viszont, így már négy oxigéned lett! És azért, hogy a reakció termékbe ne legyen több oxigéned, mind a reagenseknél van, raksz az O elé egy kettest. És készen is van. Ez egy nagyon jó példa az egyesülési reakcióra. :)

Remélem tudtam segíteni, ha valamit nem értesz benne, kérdez vissza nyugodtan, válaszolok amint tudok.

2010. máj. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi,köszi,köszi:D
2010. máj. 27. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!