Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Légy jó mindhaláligban Misi...

Légy jó mindhaláligban Misi hanyadikos?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már kiovastam a könyvet de ebben nem vagyok biztos. A természete szerint másodikos általánosban, azonban a sztori szerint gimnáziumban másodikos. Én egy kis számolással arra jutottam, hogy nyolcadikos, de nem vagyok benne biztos.

Tudnátok segíteni?



2017. aug. 8. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Másodikos. (12 éves)
2017. aug. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Csak a regényben az van, hogy hat osztályos gimi,tehát az első osztály a hetedik
2017. aug. 8. 16:51
 3/5 chtt ***** válasza:
Régen négy elemi után következett a gimi, nem véletlenül 12 éves (és a mai rend szerint hatodiknak felel meg, de szerintem maradjunk a másodikosnál:)
2017. aug. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Oksa, köszi :)
2017. aug. 8. 22:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, igen.

Ahogy előttem is írták, a négy elemi osztály után következett abban az iskolarendszerben a gimnázium, ott Nyilas Misi másodikos volt, tehát a mai hatodiknak megfelelő osztályba járt.

Úgy is hívták akkor ezeket a diákokat: kis gimnazista

Az elemi után még 4+4 osztály volt a gimnáziumban.

A második négy évfolyamba az un. "öreg diákok" jártak, mint a regényben Nagy úr és Lisznyai úr, Misi szobatársai.

A kollégiumban is úgy helyezték el őket, hogy kicsik és idősebbek is kerüljenek egy szobába.

A szobafőnök is öreg diák volt, felügyeltek, "vigyáztak" a kicsikre, rendet tartottak.

2017. szept. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!