Hogyan igazoljam hogy √7+4√3 +√7-4√3 eleme a természetes számoknak?

Légyszi segítsetek!

2017. aug. 9. 09:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Itt biztos lemaradt valami, mert ez így összesen 2gyök(7), és az nem term. szám.

Sztem négyzetre vannak emelve az összeg és a különbség, nem?

2017. aug. 9. 10:51
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha tényleg van négyzetreemelés:

Jelöljük p-vel és q-val az egyes gyököket:


(p+4q)^2+(p-4q)^2=

p^2+8pq+16q^2+p^2-8pq+16q^2=

2p^2+32q^2


et viszont természetes szám, mivel p^2=7 és q^2=3

2017. aug. 9. 11:01
 3/4 anonim ***** válasza:
2017. aug. 10. 07:16
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm 4 lett az eredménye
2017. aug. 10. 09:45