Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A nettó fogyasztói többlet...

A nettó fogyasztói többlet miért azonos a hasznosság változásával?

Figyelt kérdés
Olvasok egy könyvet és ott konkrétan a kvázi lineáris preferenciákról ír, miszerint a hasznosság az a rezervációs árak összege...tehát a keresleti görbe alatti terület...és a könyvben szót ejt arról, hogy a nettó fogyasztói többletváltozás egyenlő a hasznosságváltozásával...ez több kérdést is felvetett bennem...ez minden preferenciára igaz vagy csak kvázi lineárisra? Második kérdés: hogyha ez igaz, és az inverz keresleti függvény integráltja a hasznosságot mutatja meg, akkor a hasznosság függvény deriváltja az az inverz keresleti függvény? A harmadik kérdés,hogy ez miért igaz!?!?!?...rajzoltam egy ábrát és az eddig elmondottak alapján nem értem, hogy a deltaNFT miért egyenlő a deltaU-val???...a képet linkelem: [link]

2017. aug. 17. 16:01
 1/2 anonim válasza:
Szia! Ez melyik könyv? És melyik suliba/egyetemre jársz?
2017. aug. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Már megfejtettem a problémát :DDD
2017. aug. 19. 00:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!