Ha lehet a megoldás menetét is írjátok le!

2017. szept. 5. 22:51
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A 2 és a zárójel között nincs szóköz, azt valamiért az oldal rakta be magától.
2017. szept. 5. 22:52
 2/13 anonim ***** válasza:
1
2017. szept. 5. 22:55
 3/13 anonim ***** válasza:
Számológéppel számolva a 6/2·(1+2) = 9
2017. szept. 5. 22:59
 4/13 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Elszámoltam, nem 1 a megoldás, hanem 9.

2017. szept. 5. 23:00
 5/13 A kérdező kommentje:
Számológéppel én is ki tudom számolni... Én arra lettem volna kíváncsi hogy ki hogyan számolja és miért.
2017. szept. 5. 23:24
 6/13 anonim ***** válasza:

Először elosztod a 6-ot 2-vel. 3-at kapsz.

Utána összeadod az 1-et és a 2-őt. 3-at kapsz.

Majd a 3-at megszorzod 3-al, és így jön ki a 9.

2017. szept. 5. 23:26
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi. Az miért van, hogy ha az osztást törtjelként értelmezzük akkor 1 jön ki? Mert elvileg értelmezhetem törtként is nem?


6

------

2(1+2)


Akkor ebből 2*3 = 6 jön ki és 6/6 az egyenlő 1-el.

2017. szept. 5. 23:34
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem egy jön ki.

Ez a feladat 6:2*(1+2)

Az első dolog az, hogy elosztod a 6-ot a 2-vel, amiből 3 lesz. Utána mivel zárójel van, ezért össze kell adnod az 1-et, meg a 2-őt, amiből 3 lesz, és mivel ott van a szorzás jel a kettő között, ezért az 3*3 = 9

2017. szept. 5. 23:50
 9/13 A kérdező kommentje:

De ha törtként értelmezzük az osztásjelet, akkor 1 jön ki.


Írok egy másik példát is, hogy mire akarok kilyukadni:


6÷6*12÷4


Ha nem törtként értelmezzük, akkor: 6÷6*12÷4 = 1*3 = 3

Ha törtként értelmezzük: 6÷6*12÷4 = 72÷24 = 3


Tehát az osztásjelet értelmezhetem törtként is, ugyanaz jön ki.

2017. szept. 6. 00:01
 10/13 anonim ***** válasza:

Akkor az ilyen lenne :


6÷(6*12÷4)


:-)

2017. szept. 6. 00:04
1 2