Ha a, b, c számtani haladványban vannak, akkor a^2+ab+b^2, a^2+ac+c^2, b^2+bc+c^2 is számtani haladványban vannak.2017. szept. 9. 09:01
1/1 anonim válasza:
(a+b)^2=első,(a+c)^2=masodik,(b+c)^2= harmadik