Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Lenne-e esélyem bekerülni?

Lenne-e esélyem bekerülni?

Figyelt kérdés
Jelenleg gimnáziumban tanulok (10-s vagyok),már 5 éve citerázok hobbi szinten de most a gimnáziumi éveim alatt rájöttem, hogy komolyabban szeretném csinálni. Szeretném majd a későbbiekben akár tanítani is, érdekelne, hogy (még ha szolfézst nem is tanulok) lenne e esélyem bekerülni egy ilyen egyetemre ahol ezt tanulhatnám illetve foglalkozhatnék vele komolyabban? Esetleg járjak magántanárhoz hátha segíthetne? Ezt a kitűzött célom el mondtam a jelenlegi tanáromnak azt mondta zenei alapok nélkül nem is lenne esélyem bekerülni sehova se. Kíváncsi vagyok a ti véleményeitekre is. Hasznos, értelmes válaszokat szívesen fogadok, köszönöm!:)

2017. szept. 9. 22:48
 1/2 anonim válasza:

Szolfézs, szolfézs, szolfézs és zongora, zongora, zongora. Anélkül semmi képpen nem fogsz bekerülni semmilyen közép -és felsőfokú művészetoktatási intézménybe. Iratkozz be egy zeneiskolába minél előbb szolfézs-zongorára, mert szolfézsra és zongorára is hatalmas szükséged lesz, sőt felvételi alaptárgyak akár érettségi utáni szakképzésre, akár egyből egyetemre mész. Azt tanácsolom neked, hogy végezd el a gimnáziumot, úgy, hogy közben végig gyakorolsz citerán, zongorán, tanulod a szolfézst, próbafelvételiket csinálsz, meghallgatásokra jársz.

Én speciel az érettségi utáni szakképzést ajánlanám neked, hiszen kapsz egy OKJ-s vizsgát, ha sikeresen elvégezd, és amennyiben később szeretnél valahova (nem zeneművészeti vonalon) felvételizni, azt hiszem plusz 27 pontot kapsz érte a 100-ból. Ha ezt a képzésformát választod, akkor kettő (lehet, hogy valahol még három) év alatt teljesen felkészítenek mindenből (citera, zongora, szolfézs) az egyetemi felvételire. Itt lényegében azt fogod tanulni, mint azok, akik nyolcadik után mennek párhuzamos képzésre, csak közismereti tárgyak nélkül, nagyobb tempóban.

Szerintem ne próbáld meg az egyetemi felvételit egyből, mert két év alatt tizenegy év szolfézsanyagát nehezen fogod megtanulni, és nem mellesleg a hangszeres kötelező zongora és a citerafelvételi sem könnyű.

Én most vagyok kilencedikes ugyan úgy, mint te egy gimnáziumban, és én is majd érettségi utáni szakképzésre szeretnék menni.

[link]

Ezen a linken megtalálod a legtöbb zeneművészeti szakgimnázium oldalát. Javaslom, hogy nézd meg a felvételi követelményeket, és a dokumentumok közt a pedagógiai programnál az órarácsokat, szörfözgess a suli honlapján, szánj rá időt, mert hidd el ahhoz, hogy megtaláld a számodra legtökéletesebbet, sokat kell keresni. Én az órarácsokat és néhány tudnivalót még egy kis füzetkébe ki is jegyzeteltem. Vigyázz, mert nem mindenhol van érettségi utáni szakképzés! Azért nézd meg a pedagógiai programban az órarácsokat!


Sok sikert!

Ha gondolod írj privit! ;)

15/L

2017. szept. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséged, nagyon hasznos dolgokat írtál mindenképp fontolóra veszem :))
2017. szept. 10. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!