Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segíteni ebből a...

Valaki segíteni ebből a szövegből kikeresni a főneveket, a mellékneveket, az igéket és a melléknévi igeneveket?

Figyelt kérdés

Vannak furcsa húsevő növények. Ezek rovarokat, pókokat, százlábúakat falnak fel. Leveleikkel csapdát alkotnak. Az átalakult leveleik veremmé, légyfogóvá módosulnak. Áldozatuk tetemét emésztő nedveik segítségével feloldják, felszívják. Ezek a növények zsákmányuk nitrogén tartalmával pótolják saját nitrogénszükségletüket.


A válaszokat előre köszönöm szépen! (:


2017. szept. 11. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Írd le mire jutottál és szólunk ha nem jó.
2017. szept. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy tanulsz-e belőle ha leírom... de azért segítek. Kérlek ne csak a megoldásokat nézd meg, legalább szánj idő arra, hogy próbáld megérteni!

Szóval a főnév kérdése a ,,mi?" ugye. Mikor olvasod a szöveget minden szó után kérdezd meg, hogy mi? Vagyis: vannak furcsa húsevő növények. Vannak furcsa mik? Növények.

A melléknevek pedig a főnevek előtt vannak, vagyis. Vannak furcsa milyenek? Ennek így semmi értelme.

Vannak húsevő növények. Milyen növények? Húsevő. És már rá is jöttél, hogy a húsevő szó melléknév.

Kérlek legalább próbáld meg mielőtt beírod a válaszokat. Ez a te érdeked, magadért, a jövődért tanulsz!



Főnevek: növények, rovarokat, pókokat, százlábúkat, leveleikkel, csapdát, leveleik, veremmé, légyfogóvá, áldozatuk, tetemét, nedveik, növények, usákmányuk, nitrogén, nitrogénszükségleteiket.

Melléknevek: furcsa, átalakult, emésztő, saját.

2017. szept. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! Sokat segítettél. Elolvastam amit írtál, majd megcsináltam és utána a te általad leírt válaszok alapján ellenöriztem.(:

1-2 hibám volt, amit javítottam.

Még annyi kérdésem lenne, hogy a melléknévi igenevet hogyan keressem? Van esetleg kérdő szava?

2017. szept. 11. 17:55
 4/7 A kérdező kommentje:

Az jó, ha az igéhez oda írtam ezeket?:

alkotnak, feloldják, felszívják, pótolják.

Mert ha jól tudom, az ige cselekvést jelöl, szóval "Mit csinál/Mit csinálnak?"

2017. szept. 11. 17:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagyon örülök, hogy szántál rá időt és még jó is lett! Ezek szerint érted.


A melléknévi igenévre szintán a milyen? kérdésel kérdezünk, ahogyan a melléknévre is.

A melléknévi igenév= az ige(pl.olvas) + képző.

Magyarul az igéhez kapcsolhatjuk ezeket:

- ó (pl. olvasó)

- ő (pl. lefedő)

- t (pl. megírt)

- tt (pl. olvasott)

- andó (pl. olvasandó)

- endő (pl. lefedendő).

De ha rákeresel, hogy melléknévi igenevek szerintem részletesebben el tudják magyarázni ha esetleg így nem értenéd. :)

2017. szept. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jó így, passzolnak a kérdésekhez.
2017. szept. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hihetetlen, hogy a tanárok ezt nem bírták érthetően elmagyarázni...te pedig igen. :D

Nagyon szépen köszönöm, ez biztos nagy segítség lesz a holnapi dolgozatnál is. :)) ♥

2017. szept. 11. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!