Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nem ertem a matekot, hogyan...

Nem ertem a matekot, hogyan kell megoldani?

Figyelt kérdés
Nem igazan ertem es ehhez kell segitseg: Tegyuk fel, hogy valahany kek es valahany piros zokni van egy fiokban, es tudjuk, hogy legalabb annyi zoknit kell kivennem ahhoz, hogy biztosan legyen egy par egyforma szinu zoknim, mint amennyit ahhoz kell minimalisan kivenni, hogy biztosan legyen ket kulonbozo szinu zoknim. Hany zokni van a fiokban?

2017. szept. 12. 17:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Pont ma vettük ;)


tegyük fel, hogy van sok zokni mindkettőből... az első fele: "legalább annyi zoknit kell kivenni ahhoz, hogy legyen egy pár egyforma színű" Legrosszabban esetben egy piros, majd egy kék, de a 3. zoknival biztos lesz egy pár.


Tehát 3 kell hozzá.


2. fele: legyen biztosan 2 kül. színű, és tudjuk h akkor ez is 3. Ekkor tehát a 3. zokni már más színű lesz, nem lehet 3 egyforma, így mindkettő színű zokniból maximum 2 lehet.


És akkor a megoldások:

-2 piros + 2 kék

-2 piros + 1 kék

-1 piros + 2 kék

2017. szept. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 tatyesz ***** válasza:

Biztosan legyen egy pár egyforma színű zoknim: legrosszabb esetben kihúzok egy kéket és egy pirosat (eddig ez két húzás). Harmadikra vagy kéket húzok, és akkor lesz egy kék párom, vagy egy pirosat, és akkor lesz egy piros párom. Tehát 3-at kell húzni, hogy biztosan legyen egy egyszínű pár.


ha nem tudjuk, hogy miből mennyi van, akkor ahhoz, hogy egy pár különböző legyen, legrosszabb esetben csupa ugyanolyat húzok. Mondjuk csak pirosakat. Ha elfogynak, akkor már csak kéket húzhatok, és máris lesz két különböző színű. Ha 3-at kell húzni, hogy biztosan legyen két különböző, akkor a második húzásra már elfogynak az ugyanolyan színűk, ezért 2 piros és 2 kék van.

2017. szept. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!