Hogy lehet ezt egyszerűbb alakra hozni?


√(5x^2 y)*√(4xy^2 )

előre is köszi



2017. szept. 12. 17:48
 1/3 tatyesz ***** válasza:

Van egy ilyen gyökös azonosság: √a*√b=√(a*b)


Itt ezt alkalmazzuk:


√(5x²y)·√(4xy²) = √(5x²y·4xy²) = √(20x³y³)

2017. szept. 12. 19:36
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm! akkor a megoldókulcs van elírva
2017. szept. 12. 19:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem biztos az. Mi az ottani megoldás? Az alap √a*√b=√(a*b) azonosság is csak komoly kritériumok mellett használható. Vegyük példának azt, hogy: a=-1; b=-2. Ebben az esetben a √a*√b a racionális számok halmazán nem értelmezhető, a √(a*b) viszont igen és ez probléma.
2017. szept. 12. 21:03