Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tudok tömeget számolni...

Hogyan tudok tömeget számolni illetve a periódus rendszeren milyenben van a relatív atomtömeg?

Figyelt kérdés

Helló. Nem. Nem álltanos, sajnos ott nem figyeltem és megszívtam. Tovább tanulásnál nem volt kémiánk (szakmát végeztem és most érettségizem.) Ezért kénytelen vagyok segítséget kérni. Ha esetleg tud valaki kis segítséget, videót azt megköszönném. Nos. Kikéne számolnom hány db proton ,elektron található 35 gram litiumban. Addig eljutottam mig leírom a mig leírom a rendszámát, A proton elektront. Viszont a tömegszám-nál tovább nem jutottam. Tehát az feladat első részénél.


Ebben kellene a segítség. A válaszokat előre is köszönöm


2017. szept. 18. 19:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudjuk, hogy 1 mol lítium 7 gramm, tehát 5 mólnyi mennyiségünk van. Azaz 5*6*10^23 atom.

Minden atomban van 3 protkó és 3 elektron. Innen már biztos megy.

2017. szept. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeket. :D

Sajnos, általánosban nem figyeltem, amit szörnyen megbántam... Úgy voltam vele minek most meg hát.... SZívok. :D De jobb később észbe kapni mint soha. Köszönöm a válaszokat. :D

2017. szept. 18. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!