Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizika - ebben a feladatban...

Fizika - ebben a feladatban hogy tudom kiszámolni a nyomást?

Figyelt kérdés

A Feladat:

Számítsa ki a bordákra ható erõt, ha tüdõnkben nem lenne levegõ! A mellkas legyen 30 cm széles, 35 cm magas, a légköri nyomás pedig 101 kPa.

A levegõ összenyomható, sûrûsége a nyomással felfelé csökken, ezért hidrosztatikai nyomása elsõ közelítésben a barometrikus magasságformulával becsülhetõ. Mennyivel csökken a nyomás, ha 140 m-t emelkedünk? A levegõ moláris tömege 28,9g/mol, az univerzális gázállandó R=8,31J/mol·K, a hõmérséklet 20 fok.


Amit kiszámoltam:

A bordákra ható erő - 10,605 kN

A levegő sűrűsége - 1,1982 kg/m3

A nyomást nem tudom kiszámolni, ha jól tudom elolvasni a példatárból, akkor a képlet elvileg: p=p0e^-(ρgh)/p0

Ezután a Δp-t már kitudom számolni.


2017. szept. 18. 21:44
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!