Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segít nekem a kerület/t...

Kicsidodó kérdése:

Valaki segít nekem a kerület/terület kiszámítását megérteni?

Figyelt kérdés
anyukám nincs itthon és holnap után dolgozat

2017. szept. 23. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Konkrétan mire vagy kíváncsi? És miért az Otthon kategóriába tetted a kérdést?
2017. szept. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

A kerület, az a hosszúság, amellyel valamely teret, területet be tudsz keríteni. = A kerítés hossza!

A terület annak a térnek a nagysága, amelyet az előbb bekerítettél. = A telek nagysága!

2017. szept. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm és hogy tudom kiszámítani?
2017. szept. 23. 14:34
 4/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk egy téglalap alakú kert két hosszabb oldala három-három méter hosszú, a két rövidebb meg két-két méter.

Akkor a kerülete (2+3)x2 = 10 méter, vagyis 3+3+2+2=10 méter.

A területe meg 2x3=6 négyzetméter.


Figyelj jobban matekórán, érdemes.

2017. szept. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi,de beteg vagyok
2017. szept. 23. 15:12
 6/7 A kérdező kommentje:
/voltam
2017. szept. 23. 15:13
 7/7 Tom Benko ***** válasza:

Kerület kiszámítása: hány darab egységnyi hosszúságú kerítéselemmel tudod körbekeríteni. Általában az oldalak összege.


Terület kiszámítása: hány darab egységnyi területű négyzettel tudod lefedni. Itt általában trükközni kell, a kiindulási pont, hogy egy a széles és b hosszú téglalapot a*b négyzettel lehet. Ilyenre próbálod alakítani a síkidomot, ezt általában lehet, csak nem feltétlenül könnyen.

2017. szept. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!