Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Közgáz alapokban segítene valaki?

Közgáz alapokban segítene valaki?

Figyelt kérdés

Valaki tudna segíteni ennek a feladatnak a megoldásában?


Egy termék piacát két hatás éri: a személyi jövedelemadók emelkedése csökkenti a nettó béreket, míg a társasági adó emelése növeli a vállalati költségeket. A két hatás következtében biztosan igaz, hogy:


a,csökken az egyensúlyi mennyiség.

b,az egyensúlyi ár csökken

c,az egyensúlyi ár nő

d,nő az egyensúlyi mennyiség


Köszönöm


2017. szept. 24. 22:48
 1/3 anonim válasza:

Ha csökken a nettó bér, az azt jelenti, hogy már nem tudjuk majd megvásárolni a piacon található termékeket, tehát csökken a kereslet. A vállalati költségek növekedése azt jelenti, hogy a vállalat meg fogja növelni az árait, ezáltal szintén csökken a kereslet az adott termék(ek)re.

Túlkínálat fog kialakulni, mivel nem vásárolják meg a dolgokat. Már nincs egyensúlyban...

Én legalábbis így gondolkodom. Ha valamit nem jól írtam, javítsatok ki:)

2017. szept. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"A vállalati költségek növekedése azt jelenti, hogy a vállalat meg fogja növelni az árait"


Ilyen nincs az elméleti közgazdaságtanba. Ha meg tudná növelni az árait, akkor már megtette volna.


Ha csökkennek a bérek, akkor a keresleti görbe lefelé mozdul ez biztos.


Ha nőnek a költségek, akkor egyes gyárak bezárhatnak, tehát csökken a kínálat (legalábbis nem nő).


A kínálati görbe is lefelé mozdul.


Emiatt az egyensúlyi mennyiség mindenképp csökken.


De attól függően, hogy a két görbe egymáshoz képest mennyit mozdul az egyensúlyi ár nőhet és csökkenhet is.


Ha a kereslet csökken, és a kínálat nem változik, akkor csökkenni fog az ár.


Ha a kínálat is jelentősen csökken, akkor az új egyensúlyi ár meg fogja haladni az eddigit.


Egyszerűen rajzold fel a Marshall-keresztet:

[link]


Majd told el a keresleti görbét lefelé, és utána nézd meg többféle kínálati görbénél az egyensúlyi árat/mennyiséget.

2017. szept. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Utólag belegondolva, ez valóban így van. Habár közgazdaságból tettem komplex érettségi vizsgát, nem mondhatom, hogy laikus vagyok, de vannak olyan dolgok, amikre igazából nem emlékszem. Jelenleg is közgazdaságot tanulok. Köszönöm a javítást, ez számomra is hasznos volt. :)
2017. szept. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!