Hányadik tagja a sorozatnak?


Egy számtani sorozat első tagja 1, differenciája 2/3

Hányadik tagja a sorozatnak az 1849? 2011? 3000?


2017. szept. 26. 17:33
 1/3 anonim ***** válasza:

an = a1+(n-1)*d


Behelyettesíted, amit tudsz: an, a1, d

És n-t kiszámolod.


Pl

1849 = 1+(n-1)*2/3

Kivonok egyet mindkét oldalból:

1848 = (n-1)*2/3

Beszorzom 3/2-el mindkét oldalt

2772 = n-1

n= 2773


A másik kettőt ugyanígy.

2017. szept. 26. 17:37
 2/3 anonim ***** válasza:

1. tag: 1

2. tag: 1 + (1 * 2/3)

3. tag: 1 + (2 * 2/3)

n. tag: 1 + ((n-1) * 2/3)

.

1 + ((n-1) * 2/3) = 1849

(n-1) * 2/3 = 1848

n-1 = 2772

n = 2773

.

A többit ugyanígy.

2017. szept. 26. 17:40
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. szept. 26. 19:06