Házi feladat matematika, ezt hogyan?


[link]



Valaki segítsen, holnapra meg kell oldanom de fogalmam nincs hogyan.szerintetek?



2017. szept. 26. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:
1-tól 100-ig 3-ra végzõdik 10db szám (3-13-23-33-43-53-63-73-83-93) 30-tól 40-ig használsz 9db 3-ast (30-31-32-.-34-35-36-37-38-39) Most járok 19-nél, még maradt 4db hármasom. 101-tól 3-as van a 103-113-123-130-as számokban és el is fogyott mind a 23....
2017. szept. 26. 22:25
 2/8 anonim válasza:

Én exelben elkezdtem, de csak ilyen egyesével számolgatással. Képletet kellene erre írni, de az meg nekem nem megy.

23 darab hármas számmal 129 oldalig lehet számozni. 82 darabbal pedig 377-ig. 181 darabbal már lusta voltam :D

2017. szept. 26. 22:43
 3/8 anonim ***** válasza:
Az első nem vette figyelembe, hogy a 33-ban két darab 3-as van, de az eljárás ez.
2017. szept. 26. 23:24
 4/8 anonim ***** válasza:
Jó lenne definiálni a rengeteg fogalmát, mert akár számolhatná binárisan is az oldalakat és akkor nem is kellene a hármas.
2017. szept. 27. 07:33
 5/8 anonim ***** válasza:
Rengeteg=végtelen sok, bár ez csak abból derül ki, hogy a hármasokból csak korlátozott számú=véges sok van.
2017. szept. 27. 12:43
 6/8 anonim ***** válasza:

Excelben nem nehéz.

A oszlop: 1,2,3,4,...

B és C oszlop: A hányadosa, ill. maradéka 10-zel

D és E oszlop: A hányadosa, ill. maradéka 100-zal

F és G oszlop: A hányadosa, ill. maradéka 1000-rel

és H-ba jöhet a számoló képlet:

H1=B1+D1*10+F1*100+HA(C1>=3;1;0)+HA(E1>=30;MIN(E1-29;10);0)+HA(G1>=300;MIN(G1-299;100);0)

Lehúzod, és figyeled hogy mikor haladja meg a 23,82,181 értékeket. (129,319,412)

2017. szept. 27. 13:54
 7/8 anonim válasza:

# 6

Ziher ez így? Én is oszloponként írtam tizedesével csak én megszámoltam az oszlopok alatti számokat és azzal a 129 az oké, de a 319 az nem létezik! :)


És a kérdezőnek a suliban mi volt a megfejtés?

2017. szept. 27. 22:31
 8/8 anonim ***** válasza:

#7: Biztos hogy ez a jó.

Megcsináltam pythonban számlálós módszerrel is, és ugyanezek jöttek ki:

s=0

for i in range(1000000):

s+=str(i).count('3')

if s>82:

print(i-1)

break


319

2017. szept. 28. 00:05