Egy 30 fős osztályban három szakkörre járnak: matekra, fizikára, kémiára. Minden diák jár valamelyikre. Tudjuk, hogy matekra 14-en, fizikára 15-en, kémiára 11-en járnak. A pontosan két szakkörre járók száma:6?

Hány olyan diák van, aki mindhárom szakkörre jár?
2017. szept. 27. 17:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Fel lehet rajzolni halmazokban, vagy kiszámolni:


Összesen 14+15+11=40 diák lenne. Ebbe azokat, akik pontosan 2 szakörre járnak, 2x számoltuk bele, tehát kivonjuk: 40-6=34.

Ebbe azonban azokat, akik mind a 3 szakkörre járnak, 3-szor számoltuk bele, így 2x le kell vonni.


34-2-2=30 --> 2-en járnak mind3 szakkörre.

2017. szept. 27. 20:32