Milyen magasról esett le az a test, amely a zuhanás utolsó két másodpercében 100 méter utat tett meg?


2017. szept. 29. 21:19
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

s = v0 * t + g/2 * t^2

Behelyettesítünk:

100 = v0 * 2 + 10/2 * 2^2

v0 = 40 m/s


t1 = v0/g = 4s

s = g/2 * t^2 = 5 * 16 = 80 m


Tehát összesen 100 + 80 = 180 méter magasról esett le.


(Ha a légellenállást elhanyagoljuk és a g-t 10 m/s^2-nek vesszük.)

2017. szept. 29. 22:29