Segitene valaki ezt a feladatot megoldani?


[link]


Ez lenne a feladat . Az órán csináltunk hasonlót de ott nem 9 volt hanem 3 .


(Egyszer már fe raktam ezt de akkor semmi sem jött össze se kép se semmi . )

Köszönöm elöre is


2017. szept. 30. 13:32
 1/3 A kérdező kommentje:
A 7 es feladat
2017. szept. 30. 13:32
 2/3 anonim ***** válasza:

7b


1/a+1/b+1/c -t akarod alulról becsülni.

Feltéve, hogy a+b+c=1


Felírod a számtani és harmonikus közép közti egyenlőtlenséget:


(a+b+c)/3 >= 3/(1/a+1/b+1/c)


felszorzod a (1/a+1/b+1/c)-vel:


(1/a+1/b+1/c)*(a+b+c)/3 >= 3


felszorzod a 3-mal:

(1/a+1/b+1/c)*(a+b+c) >= 9


osztod (a+b+c)-vel


(1/a+1/b+1/c) >= 9/(a+b+c)


Mivel a+b+c=1 ezért a jobb oldal =9.


(1/a+1/b+1/c) >= 9


Feladat kész.

Egyenlőség akkor van, ha a=b=c, azaz mindegyik 1/3.

-------------------------

A másikhoz felírod a számtani és négyzetes közép közti egyenlőtlenséget:


gyök[(a^2+b^2+c^2)/3]>=(a+b+c)/3


Négyzetre emeled felszorzod 3-mal, beírod, hogy a+b+c=1, és kész.

2017. szept. 30. 13:58
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát oríási köszönet !!! Rengeteget segitettél
2017. szept. 30. 15:33