Mekkora sebességgel kell megtennünk az út további részét, hogy időben odaérjünk?

Gépkocsival meghatározott időpontra kell megérkeznünk egy távoli városba. Ha végig egyenletesen haladnánk, 64 km/h sebességgel mehetnénk. Az út negyed részénél vesszük észre, hogy a rendelkezésre álló idő harmada már eltelt. Mekkora sebességgel kell megtennünk az út további részét, hogy időben odaérjünk?

2017. okt. 3. 16:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

v=s/t ezt kell használni.


Mivel az út negyed részénél vagyunk, ezért a teljes utat vegyük 4s-nek.

Mivel az idő harmada eltelt, ezért legyen a teljes idő 3t.


Mit tudunk?


Teljes átlagsebsségünk 64km/h lenne, azaz

64 = 4s/3t


Az a kérdés, hogy mennyivel kell mennünk, ha a maradék 3s utat meg akarjuk tenni 2t idő alatt:

3s/2t=?


Az első egyenletből s/t-t kifejezzük:


64*3/4 = s/t

s/t = 48


2. egyenlet:

3/2* 48 = 72


72km/h-val kell mennünk az út hátralévő részén.

(az első részen s/t=48km/h-val mentünk 64km/h helyett)

2017. okt. 3. 16:19
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2017. okt. 3. 16:37