Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítene ezen feladat...

Valaki segítene ezen feladat megoldásában?

Figyelt kérdés

Adott a következő feladat: Egy 70 kg-os férfi hematokrit értéke 50%. Ebben az esetben a vérplazmában található globulinok mennyisége mennyi lesz?


Több nézőpontból is megközelítettem, viszont képtelen voltam megoldani. Eljutottam addig, hogy általánosan egy férfi hematokrit értéke 47%, ebből pedig kikövetkezett az, hogy akkor ha a mi esetünkben a hematokrit érték 50%, ez a 47% megfelel egy 65.8 kg-os férfinak. Továbbá ugyancsak általánosan véve a globulinok aránya 40% egy egészséges felnőtt esetében, viszont a könyvemben nem írja, hogy ez az egészséges felnőtt hány kilós. Innen kiszámoltam azt, hármas szabály segítségével, hogy ha 65.8 kg megfelel 40%-nak (a hematokrit értékéből következtetve), akkor egy 70 kg-os férfinak a globulin aránya 42.5%. Innen viszont nem tudok továbblépni, mivel eredménynek <0.1 kg kell kijöjjön.


Azért nem írtam a házifeladatok kategóriába, mert ez volt az egyik feladat az idéni orvosis felvételis tesztből, amit képtelen voltam megoldani, és most újra elővettem. A zavaros fogalmazásért előre elnézést kérek.



2017. okt. 7. 13:01
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!