Hogyan határoznád meg a döfés/metszéspontot? Nem egyszerű eset.


Feladat:

Határozza meg az e : x=3-3t y=-1+t z=-2-2t

egyenes és az YZ sík metszéspontját!


Alapvetően az egyenes egy pontját kéne behelyettesíteni a sík egyenletébe.

De itt csak annyi van megadva "yz sík".

A sík normálvektora (1,0,0), addig megvan.

Az egyenes irányvektora (-3, 1, -2) ezt is tudjuk.



2017. okt. 8. 22:03
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
A sík egyenlete azt jelenti, hogy olyan egyenlet, aminek pontosan a sík pontjai a megoldásai. A te síkod egyenlete az, hogy x=0.
2017. okt. 9. 01:12
 22/24 A kérdező kommentje:
És ebbe hogy helyettesítik bele és mit, hogy kijöjjön a (0,0,-4) ?
2017. okt. 9. 02:14
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
Már írtam egyszer, az egyenes általános pontját kell behelyettesíteni. Azt, hogy x=3-3t y=-1+t z=-2-2t. Mindenhova, ahol a sík egyenletében x-et látsz, odaírod helyette, hogy 3-3t, ahol y-t, oda azt, hogy 1-t, ahol z-t, oda azt, hogy -2-2t. Könnyű dolgod van, a te egyenletedben összesen csak egy x van.
2017. okt. 9. 10:22
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
*ahol y-t, oda azt, hogy -1+t
2017. okt. 9. 10:25
1 2 3