Tudnátok segíteni megoldani?

Mekkora lehet a p valós paraméter értéke,ha tudjuk,hogy a cosx-sinx=p egyenletnek van megoldása

#matematika #szarmatek
2017. okt. 11. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:

"Keress kérdéseket hasonló témákban:szarmatek"

Vagy itt is kereshetsz:

[link]

2017. okt. 11. 20:59
 2/5 A kérdező kommentje:
Algebrailag is megtudnád mondani ?
2017. okt. 11. 21:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Elolvastam a "témát" és elment a kedvem...
2017. okt. 11. 21:14
 4/5 anonim ***** válasza:

google-ben rákeresve azt lehet találni, hoigy


cos(x)-sin(x) = 2 * sin (pi/4) * cos(x+pi/4)=


Könnyen ellenőrizhető, hogy tényleg ugyanaz a kettő.


=2*gyök(2)/2*cos(x+pi/4) = gyök(2) * cos(x+pi/4)


cos(y) értékkészlete [-1,1]


Ezért -gyök(2)<=p<=gyök(2)

2017. okt. 11. 21:14
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszodat !
2017. okt. 11. 21:34