Egy középiskolának 480 tanulója van. A diákok egy része kollégiumban lakik a többiek bejárók. A bejárók és a kollégisták nemek szerinti felosztása mutatja a kördiagram. Mennyi a kollégista fiúk száma és miért?


Bejáró lányok: 90°

Kollégista lányok: 105°

Bejáró fiuk: 120°

Kollégista fiuk: ?


2017. okt. 14. 19:07
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

360° - (90° + 105° + 120°) = 45°

(45° / 360°) * 480 = 60 fő kollégista fiú van.



[

(90° / 360°) * 480 = 120 fő bejáró lány van.

(105° / 360°) * 480 = 140 fő kollégista lány van.

(120° / 360°) * 480 = 160 fő bejáró fiú van.


És 120 + 140 + 160 + 60 = 480

]

2017. okt. 14. 20:57