Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell ezt a feladatot...

Hogyan kell ezt a feladatot megoldani?

Figyelt kérdés

10^y=y^(3y)*5


Ezt kaptam házinak. Több ilyen feladat is volt (pl. 4^x=x^(7x)) amiket meg tudtam oldani, viszont ezt sehogy se akar kijönni. Próbáltam átalakítgatni, de nem tudtam összevonni az y-t egy helyre. Tudna valaki segíteni?



2017. okt. 20. 13:54
 1/4 A kérdező kommentje:

Ja, meg van egy másik feladat is:


(z*lgz-1z)*2=-2


Ezt elvileg valahogy logaritmus segítségével lehet megoldani. Átalakítgatás nem okozott problémát (sok különböző alakba át tudtam írni), már tanultuk a logaritmust és elvileg mindent ami kell hozzá, viszont ezt sem tudtam úgy rendezni, hogy egy helyen szerepeljen benne az ismeretlen.

2017. okt. 20. 14:04
 2/4 vurugya béla ***** válasza:

Szerintem hibás a feladat, algebrailag nem megoldható. Az a *5 gyanús a végén, ha tényleg szorzó lenne, akkor előre írták volna. Sajtóhiba. Kíváncsi vagyok, a tanárod mit mond rá - szerintem vakarni fogja a fejét!

Ez is alátámasztja a véleményemet:

[link]

2017. okt. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 vurugya béla ***** válasza:
A másik feladatoddal nem is foglalkozom, míg nem javítod, biztosan elgépelted, mert annak az 1z-nek nincs sok értelme benne...
2017. okt. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A másodikat tényleg elírtam, bocsi. Így lenne helyesen:

(z*lgz-1,5z)*2=-2

Az elsőt helyesen írtam le. Egyébként ezeket a feladatokat a tanár adta valami saját maga által írt füzetből ahol vannak levezetések is a feladatokhoz. Szóval szerintem nincs elírás ott, bár lehet ő írta hibásan fel a táblára. Majd hétfőn rákérdezek. De a második így már biztosan jó, azt már kétszer is feladta, mindig abban a formában amibe most javítottam.

2017. okt. 20. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!