Egy puskagolyó tömege 2 gramm, amelyet 300 m/s sebességgel belelőnek egy farönkbe. Hány cm mélyen hatol be a fába, ha a fa átlagos fékezőereje 2000 N?


Ebben a feladatban kérnék egy kis segítséget. A levezetés is kellene, nem csak az eredmény.

Köszönöm!


2017. okt. 22. 19:21
 1/2 anonim ***** válasza:

F=m*a


a-t kiszámolod.


Utána egyenletesen lassuló mozgásként kiszámolhatod az t-t:

v = v0-a*t

(v=0, v0=300)


aztán az s-et:

s = v0*t - a/2*t^2

2017. okt. 22. 19:45
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2017. okt. 23. 14:36