Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizika, lendület, segítesz?

Fizika, lendület, segítesz?

Figyelt kérdés

Két feladat típust egyszerűen nem tudok megoldani.

Gyakori kérdéseken már láttam feltéve ezt a két kérdést, de nekem 10x-i átszámolás után sem fogadta el a helyes választ.

Úgyhogy már tényleg nem tudom milyen megoldás menetet kövessek.

1. Egy álló 45 kg tömegű korcsolyázónak nekiütközik egy 58,7 kg tömegű másik korcsolyázó. Rugalmatlan ütközés után együtt haladnak tovább 14,76 km/h sebességgel. Mennyivel változott meg a rendszer (a két korcsolyázó) összes mozgási energiája?

-kiszámolom a v1-et(m1*0+m2*v1=(m1+m2)*v2,a v2-t átváltom m/s-ba előtte, E1= 0,5*m1*v1négyzeten, E2= 0,5*(m1+m2)*vk^2,e1-e2.

Ez a megoldásmenet jó? És csak elszámolom, vagy rossz?

2. Két korcsolyázó halad egymással szemben. A balról érkező tömege 53 kg, sebessége 37,8 km/h, a jobbról érkező tömege 88 kg. Amikor találkoznak összekapaszkodnak és így haladnak tovább közösen 0,327 m/s sebességgel. A jobbra mutató irányt tekintjük pozitívnak. Mennyivel változott meg a rendszer (a korcsolyázók) összes mozgási energiája kJ-ban megadva?

-ezt úgy próbáltam megoldani, hogy átváltom a bal oldali v1-et m/s-ba, kiszámolom v2-t( m1*v1+m2*v2=(m1+m2)*vk), E1= 0,5*m1*v1négyzet+0,5*m2*v2négyzet, E2=0,5*(m1+m2)*vknégyzet, e2-e1



2017. okt. 23. 11:06
 1/2 tatyesz ***** válasza:

E1= 0,5*m2*v1négyzeten


Ha az E1-ben az m2=58,7kg-mal számoltál, akkor jónak kell lennie.


A második jó kell, hogy legyen.


Mi jön ki neked?

2017. okt. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Most már sikerült! Koszonom szépen!!:)
2017. okt. 28. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!