Egy téglalap alakú kert kerülete 48 méter. A kert egyik oldala 40% a hosszabb mint a másik. Mennyi a kert területe?

2017. okt. 23. 11:45
 1/1 anonim ***** válasza:

40%=4x 60%=6x 6x+4x=10x

48m=2*10x/:20

2,4=x a=4x=9,6 b=6*x=14,8

T=a*b=9,6*14,8

2017. okt. 23. 11:55