Hogy lehet megoldani ezt az egyenletet?

2^(x+4)+2^(x+3)+2^x=5^(x+1)-5^x

2017. okt. 23. 18:59
 1/2 anonim válasza:

2^(x+4) = (2^x)* (2^4) =16*2^x

Minden tagot átalakítasz eszerint:

16*2^x+8*2^x+2^x=5*5^x-5^x


Az azonos tagokat összevonod

(Pl: 5*5^x -5^x =4*5^x)

25*2^x=4*5^x

Ezután:

(25=5^2 És 4= 2^2 tehát:)

5^2*2^x=2^2*5^x

Osztunk 5^2 vel és 2^2vel:

2^(x-2)=5^(x-2)

Ez csak akkor lesz igaz ha x=2

(Mivel ugyanaz a 2es és ötös kitevője És bármely szám a nulladikon az egy, tehát x-2 = 0, ez akkor igaz ha x=2)

Remélem nem számoltam el, de ha mégis,valahogy így kéne

2017. okt. 23. 19:36
 2/2 anonim válasza:
Jól számoltam, (vagy baromi nagy szerencsém volt és kétszer számoltam el), ezt úgy tudod megnézni hogy visszahelyettesíted az x helyére a kapott eredményt (2)
2017. okt. 23. 19:38