Ha meg van adva, hogy mennyi az oxigén sűrűsége normál állapotban, akkor hogy kell kiszámítani, hogy mekkora a sűrűsége 0,3 MPa nyomáson,403 K hőmérsékleten?


2017. okt. 25. 19:20
 1/1 Arp Du ***** válasza:

Szerintem ezt a két egyenletet kellene le írni:

p*V=n*R*T

ró(sűrűség)= m/V= M*n/V


300000 Pa *V = n *8,314 *403K

n/V= 300000/8,314/403

M= 32 g/mol

ró= M*n/V= 2865 g/m3

2017. okt. 25. 22:18