Molekula tolteset honnan lehet tudni?

Figyelt kérdés
2017. okt. 27. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Én úgy emlékszem, hogy a molekula semleges részecske.
2017. okt. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyszerű a molekulának a töltése 0, mivel, ha lenne neki ionnak neveznénk :)
2017. okt. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A molekulának nincs töltése, hacsak nem ionizált.
2017. okt. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jah ok , és az ionoknal pl oxoniumion ammoniumional hogy tudom a tolteset meghatározni?
2017. okt. 27. 18:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Az elektronok számából. Értelemszerűen: Ha elektronhiány van, akkor pozitív töltésű, ha elektron többlet, akkor negatív.
2017. okt. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És az oxoniumion áll egy hidrogenbol és oxigenbol és az elemeknek külön külön megnézni hogy ionna alakulásakor mivé válik vagy hogy?
2017. okt. 27. 19:27
 7/8 A kérdező kommentje:
Az ionkepzodest értem csak ezt az összetett ionkepzodest nem
2017. okt. 27. 19:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Az oxóniumion (H3O +) egy vízből képződik, úgy, hogy az felvesz egy H-iont, aminek pozitív a töltése (gyakorlatilag egy protonból áll) így az összetett ion töltése egyszeresen pozitív lesz. A hidroxiion (OH-) képződésekor ezzel szemben a víz lead egy H-iont, ezért negatív. A többi összetett ionnál is érdemes tudni, hogy kb. miből, hogyan keletkezik (a pontos egyenlet nem feltétlen kell) és akkor tudni fogod a töltését is. Pl. CO3 (karbonát) ion szénsavból (H2CO3) keletkezik úgy, hogy két H-iont ad le, ezért kétszeren negatív. Hasonló módon a szulfátion (SO4 2-) kénsavból (H2SO4) keletkezik, stb.
2017. okt. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!