Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A 2009-es magyar érettségin...

A 2009-es magyar érettségin az érveléshez milyen irodalmi példákat lehet írni? És mit adnátok címnek?

Figyelt kérdés

Az alábbi interjúrészletben Spiró György, kortárs író az irodalomolvasás és az írás mai helyzetéről fejti ki véleményét.


„ A nyelvvel kapcsolatban különben az jut eszembe, hogy a magyar irodalom veszélyben van, mert rohamosan csökken az olvasók száma a fiatal generációkban. Régóta tanítok egyetemen, ott is látom. A baj az, hogy az általános iskolában nem szerettetik meg az olvasást a gyerekekkel. meggondolandó, nem kéne-e átírni egy csomó régi nagy magyar művet, például Jókai regényeit, hogy lehessen őket élvezni. A szavak felét a mai gyerekek nem értik.”


Érveljen a Spiró György által felvetett problémák mellett és/vagy ellen! Hivatkozzon olvasmányélményeire, olvasói tapasztalataira is!


2010. máj. 30. 12:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Én tavaly érettségiztem, és ezt választottam.

Amellett érveltem, hogy változtassák meg a könyveket:

- anya szerepe már kisgyermekkorban, sok meseolvasás a gyerekének

- olyan könyveket olvassanak kezdetben a gyermekek, melyek könnyű nyelvezetűek

- először nem kellenének kötelező olvasmányok, hanem hagyni a gyerekeket, hogy a saját érdeklődésüknek megfelelő könyveket olvassanak ki

Ezeket alaposan kifejtettem!

Emellett személyes példákat, élményeket, kedvenc könyv stb. írtam, amely nagyon feldobta a fogalmazásomat.

Jól is sikerült! :)

19/L

2010. máj. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2010. máj. 30. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!