Szinusztételt lehet-e alkalmazni derékszögű háromzögben?

köszönöm
2017. nov. 2. 14:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet.
2017. nov. 2. 14:13
 2/2 anonim ***** válasza:

Lehet, csak értelmetlen.


a/b = sin alfa/sin béta


Ha tudjuk, hogy a 3 egyik szöge derékszög, és feltesszük, hogy alfa<béta, akkor


VAGY

béta = 90


És akkor ezt kapod:


a/b = sin alfa


VAGY béta = 90-alfa


És akkor ezt kapod:


a/b = sin alfa / sin(90-alfa) = sin alfa / cos alfa = tg alfa


Magyarul a szinusz tétel átmegy sima szinuszba, ha a befogóra és átfogóra hazsnálod.

Vagy tangensbe, ha a két befogóra használod.



Tehát jobban jársz, ha derékszögű háromszögre ezeket használod:


sin alfa = a/c

cos alfa = b/c

tg alfa = a/b

2017. nov. 2. 14:48