Nem tudom megcsinálni ezeket a feladatokat? Ellenőrzést is kéne hozzá írni, de azt elég az elsőhöz. Csak sokat hiányoztam suliból. Holnapra kész kell lennie. Szöveges feladatokat kéne egyenlettel megoldani.


1.)Orsinak és Pistinek együtt 2500 Ft-ja van. Orsinak és Zsuzsának együtt 2000 Ft-ja. Pistinek és Zsuzsának 2100

Ft-ja van. Hány Ft-juk van külön-külön?


2.)Laci, Ottó és Pisti almát szednek. Laci és Ottó együtt 2,8t-t, Ottó és Pisti együtt 3,6t-t, Laci és Pisti együtt 3,2t-t szedett. Hány tonnát szedtek külön-külön?


3.)Egy család 3 gyerekének együtt 5700Ft-ja van. Lacinak és Pistinek együtt 3700Ft, Orsinak és Pistinek pedig 4700Ft. Hány Ft-ja van a gyerekeknek külön-külön?


2010. máj. 30. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:

én a kétismeretlenes egyetlenrendszert sejtem mögötte.


orsi lesz x, pisti y

utána orsi megint x, zsuzsi a- kifejezed, behejettesíted valahogy

sajna rég érettségizetem, nem hiszem, hogy meg tudnám csinálni

2010. máj. 30. 19:04
 2/7 anonim ***** válasza:

1.)

O + P = 2500

O + Zs = 2000 <- Ebből O=2000 - Zs

P + Zs = 2100 <- Ebből P=2100 - Zs


És ezeket behelyettesítjük az első egyenletbe:


2000-Zs+2100-Zs=2500

4100-2Zs=2500

1600=2Zs

800=Zs


Tehát Zsuzsinak 800 Ft-ja van. Ezt visszahelyettesíted az eredeti egyenleteidbe:


O + 800 = 2000 <- O=1200

P + 800 = 2100 <- P=1300

2010. máj. 30. 19:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen ezt fogjátok később egyenletrendszernek nevezni de szerintem itt még nem tartanak.
2010. máj. 30. 19:05
 4/7 anonim ***** válasza:
És a többit próbáld ugyanígy, szólj ha elakadsz.
2010. máj. 30. 19:07
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen!!!
2010. máj. 30. 19:13
 6/7 A kérdező kommentje:
megakadtam: Egy szám 5/6 része egyenlő egy másik szám 3/8 részével. A két szám összege 58. Határozzuk meg a számokat.
2010. máj. 30. 19:41
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyik szám: x

Másik szám: y


Tudjuk hogy:


x+y=58

5/6x=3/8y


És innentől ugyanígy.

Az elsőből: x=58-y


5/6(58-y)=3/8y /*48

40(58-y)=18y

2320-40y=18y /+40y

2320=58y

y=40


Tehát az egyik szám 40, a másik meg:

x=58-40

x=18

2010. máj. 30. 20:08